اجرا و راه اندازی شبکه های رایانه ای

با توسعه روز افزون فناوري اطلاعات، اين صنعت در ابعاد و اشكال مختلف زندگي انسان را تحت تاثير قرار داده و امكانات مفيد و فراوان آن نيازهاي جديدي را براي كاربران بوجود آورده است. يكي از مهمترين عوامل توسعه فناوري، ظهور و گسترش شبكه هاي كامپيوتري است. همانطور كه شبكه هاي كامپيوتري شريان حياتي كليه سيستم هاي پردازش اطلاعات را تشكيل مي دهند، در عين حال پياده سازي آنها مستلزم زير ساخت هاي مناسب و كارآمد و همچنين طراحي مناسب مي باشد. مهندسي و طراحي شبكه به علت وسعت و پيچيدگي فوق العاده شبكه هاي كامپيوتري يكي از دغدغه هاي اصلي مديران IT و شركتها است و چنانچه از ديدگاه طراحان شبكه به اين موضوع بنگريم وجود يك طرح جامع و كامل امري ضروري است.

شـرکت وندا با 5 سال تجربه حرفه ای در بازار فناوری اطلاعات و شبکه های کامپیوتری ، از ابتدای فعالیت خود، ارائه خدمات شبکه را با رویکرد تخصصی نه تنها در حوزه اجرا و پیاده سازی بسترهای زیرساخت شبکه های سیمی و بی سیم بلکه در زمینه طراحی ، مشاوره و نظارت بر اجرای پروژه های LAN وWAN آغاز کرده است و با بهره گیری از تیمی متخصص و آموزش دیده در کنار تحصیلات دانشگاهی و بهره گیری از امکانات لابراتوار در محل شرکت، همواره در اجرا ، طراحی ، پیاده سازی و ارایه مشاوره تخصصی شبکه به مشتریـــــان خــــود موفق بوده است.

 

 

این شرکت مفتخر به اجرای بیش از هزار پروژه موفق شبکه کامپیوتری از سایزSMB تاEnterprise در ایران می باشد و همواره متعهد به جلب رضایت کارفرمایان خود می باشد ، این امر موجب پایداری رشد این شرکت طی سالیان گذشته شده است .
امروزه با توجه به رشد روز افزون صنعت فن آوری اطلاعات در جهان ، این صنعت را به یکی از عوامل زیر بنایی بوجود آمدن سازمانها نموده است و داشتن بستر شبکه های کامپیوتری و کیفیت آن امری اجتناب ناپذیر شده است . یک شبکه ی کامپیوتری، با توجه به شرایط و سیاستهای هر سازمان، طراحی و پیاده¬ سازی می شود. شبکه های کامپیوتری زیرساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می نمایند.بدیهی است؛ در صورتی که زیرساخت مورد بحث به درستی طراحی نشود؛ در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی برخورد نموده و می‌بایست هزینه های زیادی به منظور نگهداری و تطبیق آن با خواسته های مورد نیاز، صرف گردد. یکی از علل اصلی در بروز این چنین مشکلاتی، به طراحی شبکه پس از پیاده سازی آن بر می گردد. هم¬چنین ایجاد مکانی امن در جهت متمرکز کردن سرورهای شبکه و استفاده از منابع مشترک نگهداری، از عوامل مهم و تاثیرگذار پیشبرد کاری یک سازمان می باشند.

 

 

 

انواع راه کارها و خدمات شبکه کامپیوتری  :تیم فنی شرکت با اتکا به نیروهای مجرب و ماهر، آمادگی ارائه خدمات جامع شبکه های کامپیوتری را به شرح ذیل دارد:

* ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری ساختار یافته کابلی ( مسی و فیبر نوری ) ، بی سیم و ترکیبی ،
* ارائه خدمات مشاوره ، طراحی و راه اندازی شبکه های نوین پرسرعت( 10GB, 40 GB • ارائه خدمات مشاوره جهت بهبود، توسعه و ارتقاء شبکه های کامپیوتری
* تامین تجهیزات و ارائه خدمات نصب ، راه اندازی و پیکره بندی شبکه های کامپیوتری
* ارائه خدمات نگهداری ، پشتیبانی ، بروز رسانی و تمییز کاری( Data Center Cleaning ) مراکز داده فعال ( Live ) و شبکه های کامپیوتری

 

 

خلاصه اي از شرح خدمات شركت در زمينه شبكه هاي كامپيوتري و زیرساخت :

* طراحي و راه اندازي شبكه و زيرساخت ارتباطي سيستمها مشاوره
* نصب و راه اندازي بستر ارتباطي و فيزيكي شبكه (Passive )
* نصب و راه اندازي اتاق سرور، انواع سرورها و سرويس هاي شبكه ( Active )* خدمات پشتيباني و Helpdesk
* خدمات آموزشي مشاوره و مديريت اجرايي پروژه هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات
* مشاوره، طراحي و مديريت اجرايي پروژه هاي ايمن سازي بستر انواع شبكه هاي ارتباطي
* مشاوره، طراحي و پياده سازي سيستم هاي آموزش از راه دور و Video Conference
* مشاوره، طراحي و پياده سازي شبكه هاي كامپيوتري LAN ، MAN، WAN و شبكه هاي Wireless
* مشاوره، طراحي و پياده سازي شبكه هاي VOIP و IP Telephony
* نصب، راه اندازي و پيكربندي تمام روترها و سوئيچ هاي سيسكو
* مشاوره، طراحي و پياده سازي شبكه هاي مبتني بر بستر اينترنت، اينترانت و شبكه هاي بي سيم