مقابله با مخاطرات ویروسی - گروه نرم افزاری وندا


با گذشت زمان، خطرات و ریسک های متعدد اینترنت و ایمیل در حال افزایش بوده و بخشی قابل توجه از زندگی انسان قرن بیست و یکم را در بر می گیرد. در این زمینه، اطمینان و آگاهی از چگونگی برخورد و مقابله با این تهدید ها، امری ضروری است.
در گذشته، رایانه های شخصی عمدتاً در معرض تهدید ویروس ها ونهایتا کرم های اینترنتی بودند. هدف اصلی این برنامه ها، پخش و شیوع گسترده بود تا حدی که منجر به مشهور شدن آن ویروس و یا کرم اینترنتی گردد.
با گذشت زمان دامنه فعالیت ویروس ها شکل و شمایل خاصی به خود گرفت، بطوری که معانی خاصی به دنیای ویروس ها وارد شد که دیگر لفظ ویروس به آن اطلاق نشد، بلکه لفظ بزرگتری را در برگرفت به نام بدافزار، که نوعی از برنامه های مخرب هستند که به کار آنها «خرابکاری رایانه ای» می باشد.
در سال های اخیر، وضعیت به مقداری قابل ملاحظه تغییر کرده است. امروزه، بزرگ ترین تهدیدی که رایانه ها با آن مواجه می شوند، برنامه تبهکارانه ای است که توسط همین نرم افزارهای مخرب انجام می گیرد که با هدف کسب غیرقانونی پول، نابودی اطلاعات به منظور ضربه زدن به شرکتها و یا ارگانها و ... نوشته می شود.
این برنامه های تبهکارانه ممکن است به شکل انواع بدافزارها با هدفهای مختلف تولید می شوند که همین امر باعث شده است که در حال حاضر بیش از 9 نوع بدافزار در دنیای مجازی وجود دارد که هر کدام شیوه نفوذ و تخریب و هدف خاص خود را دنبال می کنند.
 
 

این 9 تهدید عبارتند از:

1- ویروس
2- تروجان
3- کرم اینترنتی
4- جاسوس افزار
5- آگهی افزار
6- پشت دری ها
7- روت کیت ها
8- آنتی ویروس های تقلبی
9- باج افزارها


اقدامات انجام گرفته از سوی هر کدام از این بد افزارها می تواند لطمات جبران ناپذیری رو به شما و یا شرکت و ارگان شما وارد سازد. از دزدیده شدن اطلاعات شخصی تا از بین بردن اطلاعات و دیتای مجموعه شما. از اینرو گروه نرم افزاری وندا با اتکا به دانش فنی و با توجه تجربه چندین ساله در امر مقابله با بدافزارهای رایانه ای، راه کارهای متعددی را جهت جلوگیری از تخریب بدافزاری و کمک در پاکسازی رایانه و یا حتی شبکه های رایانه ای بعد از آلودگی را ارایه می دهد که به تعدادی از این خدمات اشاره می شود:
 
 
 
 
1- ایمن سازی شبکه و یا رایانه و گوشی هوشمند شما با استفاده از آنتی ویروس های دکتر وب به عنوان نماینده رسمی این شرکت در ایران
2- کمک به ارتقاء امنیت در شبکه های دارای آنتی ویروس های به غیر از آنتی ویروس دکتر وب با استفاده از تکنولوژی جدید کاتانا
3- ارایه راه کارهای کشف و رفع آلودگی از شبکه های کامپیوتری در مواردی که با استفاده از آنتی ویروس موجود بر روی شبکه امکان پاکسازی وجود ندارد.
4- ارایه راه کار جهت رمز گشایی از دیتایی که توسط بدافزارها رمزنگاری گردیده اند.
و ....