دکتر وب و ارائه راهکارهای اختصاصی امنیت

 
 
کمپانی دکتر وب علاوه بر ارائه راهکارهای جامع در زمینه محافظت از سیستم های خانگی و موبایل و همچنین سیستم های تحت شبکه های کامپیوتری سرویس های متنوع دیگری جهت بالا بردن سطح امنیت در سازمان های کوچک و بزرگ، بانک ها، شبکه های تلفن همراه، ISP ها و ... را دارا می باشد که با استفاده از تکنولوژیهای منحصر به فرد دکتر وب حداکثر امنیت را در حوزه بدافزارها را برای شما به ارمغان می آورد. این راه کارها شامل:
 
1-    آنتی ویروس های مخصوص ATM
2-    آنتی ویروس به عنوان سرویس دکتر وب
3-    آنتی ویروس بدون دیتا بیس ویروسی Katana
4-    ابزارهای پاکسازی Cureit و urenet
 
Dr.Web ATM Shield بسته امنیتی کاملی می باشد که کمپانی دکتر وب جهت حفاظت از دستگاههای خودپرداز بانکهای تعبیه کرده است .
این نسخه مخصوص از دکتر وب دارای ویژگیهای منحصر به فردی جهت جلوگیری از هر گونه نفوذ و آسیب رسانی به دستگاههای ATM  می باشد،این ویژگیها شامل:
 
* نظاره گر فایل(File Monitoring)، اجرای نرم افزارهای مخرب بر روی دستگاههای خود پرداز را غیر ممکن می سازد. تکنولوژی Anti-Rootkit قادر به شناسایی بدافزارهای ناشناخته می باشد.
* ویژگی Office-Control سطح دسترسی به دایرکتوریها و وب سایتها را محدود می کند، از این طریق امکان ارسال اطلاعات به مجرمان و یا اتصال از طریق فرامین و یا کنترل سرور توسط بدافزار از بین خواهد رفت.
* با غیرفعال کردن دسترسی به حافظه های قابل حمل، امکان دسترسی بدافزارهای ناشناخته که از طریق حافظه های قابل حمل سعی در آلوده کردن ATM ها دارند، از بین خواهد رفت.
* نظاره گر HTPP به شما این اطمینان را می دهد که فقط برنامه های قابل اعتماد امکان دسترسی به اینترنت و یا شبکه داخلی را از طریق تعریف پورت های خاص دارند.

آنتی ویروس به عنوان سرویس دکتر وب : آنتی ویروس به عنوان سرویس دکتر وب یکی از خدمات قدرتمند این شرکت می باشد که از سال 2007 به ارائه این سرویس پرداخته و در حال حاضر یکی از محدود کمپانیهای ارائه دهنده این سرویس در دنیا می باشد. این سرویس مدلی جدید در کسب و کار اینترنتی است که باعث افزایش رضایت و وفاداری مشتریان موجود از سرویس دهنده و جذب مشتریان جدید خواهد شد. این سیستم باعث کاهش هزینه های پشتیبانی و افزایش درآمد سرویس دهنده از هر کاربر خواهد بود.در واقع آنتی ویروس به عنوان سرویس دکتر وب، سرویسی است  اینترنتی که به سرویس دهندگان این توانایی را می دهد که آنتی ویروس های دکتروب را به صورت یک سرویس (Software As A Service) به تعداد نامحدودی از مشتریان و با امکان مدیریت متمرکز فرآیند ارائه دهند. این سرویس توسط شرکتهای ارائه دهنده اینترنت  و اپراتورهای موبایل قابل اجرا می باشد.

آنتی ویروس بدون دیتا بیس ویروسی Katana : ضد ویروس بدون پایگاه داده ویروس (مخزن ویروس) یک راهکار حفاظتی جدید و ارائه شده توسط شرکت دکتر وب می باشد که می تواند رایانه کاربران را در مقابل انواع تهدیدات، تروجانها و نفوذها مورد حفاظت قرار دهد.محصول "Dr.Web Katana" نسل نوین و بعدی نرم افزارهای حفاظتی بوده و این اطمینان را به کاربران می دهد تا با بهره گیری از تکنولوژی های جدید کلیه تهدیدات امنیتی جدید و ناشناخته را در بدو گسترش شناسایی و حذف نماید.
 
* موارد کلی - شناسایی و خنثی سازی کلیه تهدیدات امنیتی جدید و ناشناخته با بهره گیری از جدیدترین فنآوری ها و الگوریتم های شناسایی.
"Dr.Web. Katana" یک محصول امنیتی جدید بوده و  به منظور شناسایی و مقابله با برنامه های آلوده ای طارحی شده اند که قصد دارند نرم افزار ضد ویروس و الگوریتمهای شناسایی سنتی آنها (مانند به کارگیری مخزن ویروس و استفاده از هوش مصنوعی) را دور زده و به رایانه کاربر آسیب برسانند.
 
ابزارهای پاکسازی Cureit و Curenet : گاهی اوقات نیاز به این مقوله می باشد که بتوانیم از راه کارهای امنیتی دیگری برای پاکسازی سیستم شخصی و یا سیستم های تحت شبکه خود حتی در مواردی که از آنتی ویروس های دیگر استفاده می شود، بهره مند شویم. از اینرو کمپانی دکتر وب  راه حل  Cureit برای سیستم های تکی و Curenet برای سیستم های تحت شبکه را پیشنهاد می دهد.