آنتی ویروس موبایل و رایانه خانگی دکتر وب 

 
محصولات خانگی دکتر وب که در قالب خانواده (Dr.Web Home Security Suite) ارائه می شوند به 4 گروه تقسیم می شوند که مجموعه ای کاملی از امکانات با استفاده از تکنولوژیهای منحصر به فرد جهت محافظت جامع از کامپیوتری خانگی و گوشیهای هوشمند را دارا می باشند.
 

 
Dr.Web Security Space: این گروه شامل محافظت جامع از سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس می باشد که دارای خصوصیاتی چون:
* تشخیص و خنثی سازی کارآمد تمامی انواع بدافزارها با استفاده از Dr.Web Scanner
* محافظت در همان لحظه (Real-Time) با استفاده از تکنولوژی SpIDer Guard
* محاظت در  مقابل تهدیدات ناشناخته ( حفاظت پیشگیرانه) با استفاده از تکنولوژیهای منحصر به فردی چون FLY-CODE ، Dr.Web heuristic analyzer، Dr.Web Process Heuristic و  …
* اسکن ترافیک اینترنت با استفاده از SpIDer Gate HTTP monitor
*  پاکسازی ایمیل ها از ویروس ها و اسپم با استفاده از SpIDer Mail anti-virus and anti-spam
* کنترل والدین
* کنترل سطح دسترسی به تمامی Device ها جهت پوشش راه های نفوذ
* محفاظت در مقابل حملات شبکه با استفاده از Dr.Web Firewall

Dr.Web Antivirus: این گروه شامل آنتی ویروس جهت محافظت از سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس می باشد که دارای خصوصیات زیر می باشد:
* تشخیص و خنثی سازی کارآمد تمامی انواع بدافزارها با استفاده از Dr.Web Scanner
*  محافظت در همان لحظه (Real-Time) با استفاده از تکنولوژی SpIDer Guard
*  محاظت در  مقابل تهدیدات ناشناخته ( حفاظت پیشگیرانه) با استفاده از تکنولوژیهای منحصر به فردی چون FLY-CODE ، Dr.Web heuristic analyzer، Dr.Web Process Heuristic و  …
* اسکن ترافیک اینترنت با استفاده از SpIDer Gate HTTP monitor
* پاکسازی ایمیل ها از ویروس ها و اسپم با استفاده از SpIDer Mail anti-virus and anti-spam
* محفاظت در مقابل حملات شبکه با استفاده از Dr.Web Firewall

Dr.Web Katana: ضد ویروس بدون پایگاه داده (مخزن ویروس) یک راهکار حفاظتی جدید و ارائه شده توسط شرکت دکتر وب می باشد که می تواند رایانه کاربران را در مقابل انواع تهدیدات، تروجانها و نفوذها مورد حفاظت قرار دهد. محصول "Dr.Web Katana" نسل نوین و بعدی نرم افزارهای حفاظتی بوده و این اطمینان را به کاربران می دهد تا با بهره گیری از تکنولوژی های جدید کلیه تهدیدات امنیتی جدید و ناشناخته را در بدو گسترش شناسایی و حذف نماید. این نرم افزار دارای خصوصیاتی چون:
* حفاظت از بخشهای اساسی و حیاتی سیستم و جلوگیری از تغییر آنها توسط بدافزارها.
* شناسایی و متوقف کردن فعالیت بدافزارها، نرم افزارهای مشکوک، اسکریپت های نا مطمئن و پروسسهای آلوده.
* تشخیص تغییر ناخواسته فایلها، نظارت بر کلیه فعالیتهای سیستم به منظور شناسایی انواه تهدیدات امنیتی و جلوگیری از تزریق کدهای مخرب به فعالیتهای جاری سیستم.
* شناسایی و خنثی کردن تهدیدات امنیتی جدید که هنوز مورد شناسایی قرار نگرفته اند و در مخزن ویروس دکتر وب وجود ندارند.
* حفاظت در مقابل سوء استفاده کدهای مخرب از حفره های امنیتی موجود در نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده در رایانه.
* کنترل و بررسی عملکرد کلیه مرورگرهای معروف و مورد استفاده کاربران و پلاگین های مورد استفاده در آنها.

Dr.Web Mobile Security Suite: این گروه شامل محافظت از گوشیهای هوشمند و تبلت های موجود در شبکه می باشند.
 
مهمترین امکانات نرم افزار آنتی ویروس موبایل و تبلت دکتر وب به شرح زیر است
 
 

 
آنتی ویروس : اسکن و بررسی کلیه داده ها قبل از ذخیره شدن درون دستگاه توسط گارد عنکبوتی دکتر وب.تشخیص و شناسایی تهدیدات امنیتی ناشناخته توسط هوش مصنوعی فدرتمند و منحصر به فرد. استفاده از کمترین منابع سیستم عامل. استفاده بهینه از باطری دستگاه.

ضد سرقت : امکان قفل کردن دستگاه پس از هر بار راه اندازی. بازگشایی دستگاه قفل شده با ارسال اس ام اس. امکان رویت دستگاه خود بر روی نقشه.امکان پاکسازی اطلاعات موجود  بر روی حافظه داخلی و SD کارت دستگاه بصورت کنترل از راه دور.امکان نمایش پیغامی از قبل تعریف شده بر روی دستگاه قفل شده.

کنترل والدین : تلفن همراه با وجود کارکردهای مثبتی که دارد، در صورت استفاده نادرست می‌تواند مشکلاتی را متوجه خانواده‌ها کند. این وسایل ارتباطی در صورت بی توجهی خانواده‌ها زمینه ایجاد ارتباطات خارج از کنترل توسط فرزندان را فراهم می کنند. نبود فرهنگ مناسب استفاده از تلفن همراه زمینه ساز بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است.

دیواره آتش :
فیلتر کردن ترافیک خارجی در حال استفاده توسط برنامه های کاربردی و نرم افزارها نصب شده بر روی دستگاه. با امکان انتخاب بین Wi-Fi و اینترنت مربوط به اپراتورها و استفاده از دستورات قابل تنظیم ( امکان فیلتر کردن توسط آدرس IP و یا پورت ، فیلتر کردن کل شبکه و یا محدوده ای از IP ها).

بررسی خودکار و دستی امنیت دستگاه : شناسایی نرم افزارهای اندروید که می توانند باعث اختلال در عملکرد نرم افزار آنتی ویروس موبایل دکتر وب گردند.شناسایی تنظیماتی در دستگاه که می توانند ایمنی آن را تحت تاثیر قرار دهد.شناسایی  حفره ها و آسیب پذیری هایی که می توانند موجب آسیب به دستگاه گردد.

اسکن فضا های رایانش ابری: اسکنر ابری دکتر وب از شما در برابر کدهای مخرب و آلوده در فضای اینترنت محافظت نموده و دسترسی شما را به سایتهای نا امن با طبقه بندی های از پیش تعریف شده محدود می نماید

هدیه رایگان: در صورت تهیه هر یک از محصولات Drweb Security Space و Drweb Antivirus از نسخه موبایل دکتر وب رایگان استفاده کنید.