مشاوره و بهبود ساختار وب سایت ها - گروه نرم افزاری وندا

 
 
 
در دنیای آنلاین امروز، هدف نهایی وب سایت ها، برقراری تعامل بهتر بین سایت ها و کاربران می باشد. باتوجه به اینکه موتورهای جستجو واسط بین کاربران و وب سایت ها هستند، در نتیجه استفاده از ابزارهای بهینه سازی موتورهای جستجو / سئو حائز اهمیت می باشد.

ساختار سایت چه اهمیتی دارد ؟

بجز رنگ و گرافیک و امثالهم ، منظور از ساختار سایت درواقع چینش مناسب بخش های متفاوت سایت است . معماری خوب سایت شما به کاربرانتان این امکان را می دهد که به سرعت آنچه می خواهد بیابد و کاربری که به سرعت محتوای مورد نیاز خود را پیدا کند مدت بیشتری در وب سایت شما باقی خواهد ماند . و این یعنی بهبود رتبه سایت ! درواقع این سایت لینک ها بر اساس ساختار وب سایت شما و اینکه ناوبری سایت شما بر چه پایه هایی استوار شده ، ایجاد می شوند .
علاوه بر این ها ، هرچه ساختار وب سایت شما بهتر باشد ، توسط موتورهای جستجو بهتر ایندکس می شود . نحوه فعالیت خزنده های موتورهای جستجو به این صورت است که تمامی وب سایت شما را ایندکس می کنند و در زمان های مشخص مجددا بازبینی می کنند تا با این کار بتوانند بهترین نتایج را به کاربر ارائه دهند . بنابر این هرچه ساختار وب سایت شما بهتر باشد این خزنده ها سریع تر و راحت تر صفحات جدید اضافه شده به سایتتان را ایندکس گذاری می کنند .
قابل ذکر است با توجه به اهمیت بهینه سازی موتورهای جستجو/سئو، نباید این نکته را فراموش نمود که هدف اصلی وب سایت، مشتریان بوده و با جستجوی عبارات موردنظر میبایست به وب سایت شما منتهی گردد.لذا می بایست اساس استفاده از ابزارهای بهینه سازی سئو را مشتریان/کاربران نهایی در نظر گرفت. بهینه سازی موتورهای جستجو با ایجاد تغییراتی جزئی و بعضا ساده در سایت همراه بوده، تأثیر تمامی این تغییرات، روی هم رفته در نتیجه موتورهای جستجو مشهود خواهدبود.
 
سئو : سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:
سئو به فرآیندی گفته می شود که با استفاده از ترکیب تکنیکهای برنامه نویسی، محتوای سایت و عوامل خارجی تاثیر گذار در رنکینگ گوگل و استفاده از علم سئو باعث افزایش ترافیک و بازدید سایت شما خواهد شد. تمام سایت های طراحی شده توسط "گروه نرم افزاری وندا" به صورت اختصاصی بهینه سازی شده برای گوگل طراحی می شوند. سئو سایت به معنی انجام تمام فرآیندهایی است که باعث می شود سایت شما نتایج بهتری را در گوگل و سایر موتورهای جستجو کسب کند. عواملی که در بهبود وضعیت سایت شما تاثیر می گذارند را به دو دسته می توان تقسیم کرد: عوامل داخلی و عوامل خارجی. سئو سایت بیشتر بر روی عوامل داخلی تکیه دارد و با بهبود ساختار وب سایت و همچنین قالب آن سعی میکند وضعیت سایت شما در گوگل را بهبود بخشد.

سئو (بهينه‌سازي موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. آن‌ها براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

تحلیل سایت چیست و چه کاربردی برای سئو دارد؟ در صورتی که وب سایت شما رتبه خوبی در گوگل و سایر موتورهای جستجو ندارد می توانید از خدمات تحلیل سایت ما استفاده کنید تا نقاط ضعف و قدرت سایت خود را شناسایی کنید. همچنین می توانید از سایت های بهینه سازی تولید شده توسط شرکت ما استفاده کنید. با استفاده از سرویس تحلیل سایت، نقاط ضعف و قوت سایت شما مشخص شده و بر اساس این نکات می توانید نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید. کارشناسان ما علاوه بر اینکه سایت شما را از نظر بهینه سازی سایت (سئو) تحلیل می کنند، نکاتی را که در زمینه افزایش نرخ تبدیل (بازدیدکننده به مشتری) وجود دارند استخراج کرده و پیشنهادات مفیدی در جهت بهبود چیدمان، گرافیک، سئو، امنیت و محتوای سایت به شما ارائه خواهند کرد.
 
 

ارتقا سایت در گوگل : یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط گروه نرم افزاری وندا ارتقا سایت در گوگل است که سایت شما را به ازا عبارت مورد نظر در صفحه اول گوگل خواهیم آورد. البته این کار مستلزم داشتن یک وب سایت بهینه سازی شده از طرف شماست و در اولین مرحله باید سایت شما توسط کارشناسان ما مورد بازبینی قرار گیرد. در صورتی که سایت شما مشکلی از این جهت نداشته باشد، به صورت تضمینی شما را به صفحه اول گوگل خواهیم آورد. برای کسباطلاعات بیشتر به ارتقا سایت در گوگل مراجعه نمایید.
 
به این نکته توجه داشته باشید که عوامل مهم سئو داخلی عبارتند از: نحوه طراحی سایت (شامل کد نویسی، سرعت لود شدن، ساختار صفحات، نحوه طراحی قالب، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و...) و محتوای سایت. بنابراین هیچ متخصص سئوی سایتی نمی تواند به تنهایی باعث بهبود وضعیت سایت شما شود و شما علاوه بر اینکه باید یک سایت مناسب و بهینه سازی شده برای گوگل داشته باشید نیاز دارید که محتوای مناسب نیز در سایت خود تولید کنید (مطابق با استانداردهای گوگل).
 
 ساده‌سازی :
زمانی که صفحه موردنظر شما دارای بیش از یک آدرس باشد، باید اطمینان پیدا کنید که صفحه موردنظر شما بدون در نظر گرفتن اینکه کدام آدرس به صفحه موردنظر ختم می‌شود، صفحه باید نمایش داده شود.
 
سرعت وب‌سایت : سرعت‌بالا آمدن وب‌سایت یکی از فاکتور‌های بسیار مهم و تأثیرگذار در الگوریتم‌های مورداستفاده توسط موتورهای جستجو است. اطمینان پیدا کنید که سرعت‌بالا آمدن وب‌سایت شما در بازه 100 تا 200 میلی‌ثانیه است.
 
بهینه‌سازی برای تجهیزات موبایلی : یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در بحث رتبه‌دهی وب‌سایت توسط موتور‌های جستجو، میزان بهینه بودن ساختار وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما برای استفاده در نمایشگر‌های موبایلی است. برای اطلاع باید بدانید که امروزه، تعداد زیادی از افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، 51 درصد زمان خود را با دستگاه‌های موبایلی صرف می‌کنند.
 
خطاهای وب‌سایت :  به‌صورت دوره‌ای، فروشگاه اینترنتی خود را برای خطاهای موجود در محیط وب‌سایت بررسی کنید و تا حد امکان تمامی مشکلاتی همانند خطای 404 در سطح فروشگاه اینترنتی خود را رفع کنید.
 
نظرات کاربران : یکی از مهم‌ترین و باارزش‌ترین اطلاعات برای هر فروشگاه اینترنتی، نظرات و بازبینی‌های درج‌شده توسط مخاطبین فروشگاه است. یکی از وظایف افراد در یک فروشگاه اینترنتی، ایجاد شرایطی است که مخاطبین را به درج نظر برای محصولات تحریک کند. در کنار بازبینی و نظرات، قابلیت امتیاز‌دهی به هر محصول، توسط هر کاربر امری بسیار مؤثر در افزایش جایگاه صفحه مور نظر در موتورهای جستجو است.
 
 

صفحات محصولات را غنی‌سازی کنید : به‌عنوان یک فروشگاه اینترنتی، یکی از کار‌های مهمی که شما می‌توانید برای افزایش میزان رتبه خود در میان نتایج موتور‌های جستجو انجام دهید، غنی‌سازی هر صفحه با ارائه اطلاعات مربوط به هر محصول به موتور‌های جستجو است. اطلاعات می‌تواند شامل مواردی همانند، قیمت، توضیحات کلی و موارد دیگری ازاین‌دست باشد.
 
استفاده از Breadcrumbs : روش بسیار ساده برای کاربر و موتور جستجو است که به بهتر شدن میزان درک رابطه بین محصولات و دسته‌بندی محصولات کمک بسیاری می‌کند.
 
محتوا : مبحث تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی موضوعی بسیار مهم و مفصل است که به تنهائی برای خود یک مقاله کامل است. اما به‌طورکلی شما باید در نظر داشته باشید که محتوای تولیدی باید شامل: توضیحات موردنیاز برای هر محصول، اخبار مربوطه، آموزش‌ها و ...... است.
 
جستجوی وب‌سایت : یکی از  بهترین راه‌های درک نیاز کاربران و نحوه رفتار آن‌ها، استفاده از کلمات کلیدی استفاده‌شده توسط آن‌ها در بخش جستجوی وب‌سایت است. کلمات کلیدی که دارای درصد استفاده بیشتری هستند باید در بخش H1و H2، و بخش اطلاعات متای هر صفحه قرار بگیرند. این کار باعث بهبود SERPs صفحات وب‌سایت شما می‌شود.
 
مزایای سئو :
بیش از 80% بازدید اینترنت از طریق موتورهای جستجو تقسیم می شود، همین موضوع کافیست تا توجه تمام مدیران سایت در دنیا را برای کسب درصدی از این بازدید به خود جلب کند. اما مهمترین مزیت سئو هدایت بازدیدکننده هدفمند به سایت است. در واقع با استفاده از تکنیکهای سئو شما می توانید افرادی را که به دنبال خرید محصولات سایت شما هستند به سمت سایت خود هدایت کنید و درصد قابل توجهی از این افراد را به مشتری تبدیل کنید و از سایت خود کسب درآمد داشته باشید. در واقع هیچ روش بازاریابی اینترنتی دیگری تا این اندازه بازگشت سرمایه گذاری ندارد. نکته قابل توجه در سئو اینجاست که شما بدون پرداخت هزینه های بالا می توانید چنین کاری را انجام دهید.

 

خدمات اختصاصی  سئو که توسط  گروه نرم افزاری وندا ارائه می شود

نحوه فعالیت گروه نرم افزاری وندا در این زمینه به این صورت است که با بررسی وضعیت سایت شما و تحلیل کردن رقبایی که دارید یک راهکار عملی و قابل اندازه گیری از نتایجی که بدست خواهید آورد ارائه می دهد.
 

برخی از خدمات سئو ارائه شده توسط ما به صورت زیر است :

* تحلیل سایت و بررسی مشکلات ساختاری و کدنویسی قالب سایت و ارائه راهکارهای عملی برای بهبود آنها
* بررسی و آنالیز رقبا
* بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب و ارائه راهکار جهت بهبود وضعیت رنکینگ در گوگل
* مشاوره در مزینه تولید محتوای مناسب
* مشاوره در زمینه بازاریابی اینترنتی و برندسازی
* استفاده از تکنیکهای خاص سئو جهت افزایش CTR و رنکینگ سایت
* بررسی وضعیت نرخ تبدیل سایت و ارائه راهکارهای عملی در زمینه بهبود نرخ تبدیل
* مشاوره سئو و بازاریابی اینترنتی
* بهبود رتبه سایت در گوگل به صورت تضمینی و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
* آموزش سئو و تولید مقالات علمی در این زمینه